Kıbrıslılar Birliği’nden Şener Levent’e “Dr. İhsan Ali Ödülü”

Kıbrıslılar Birliği örgütü Dr. İhsan Ali adına onur ödülü vermektedir.

Bu yıl bu onur ödülünü Şener Levent’e layık gördüler. Pandemi nedeniyle tören yapılamadı…

Kıbrıslılar Birliği’nden yapılan açıklama şöyle:

Kıbrıslılar Birliği, bağımsızlık mücadelemize katkılarından dolayı Kıbrıslı değerlerimize veya kuruluşlarımıza Onur Ödülleri takdim etmektedir.

Kıbrıslılar Birliği “Onur Ödülleri”, hayatını kendi halkı ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne adayan Kıbrıslı toplum lideri Dr. İhsan Ali’nin anısına verilmektedir.

2020 yılında bu ödülü, Avrupa gazetesinin genel yayın yönetmeni Şener Levent‘e takdim etmekten büyük onur duymaktayız. Bu vesileyle Şener Levent ve Avrupa gazetesinin tüm yazarlarıyla dayanışmamızı tekrar dile getirmek isteriz.

Türkiye’nin islamofaşist Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs’ın işgal altındaki kuzey bölgelerinin mahkemeleri tarafından Şener Levent ve Ali Osman Tabak’ın beraat ettirilmesinin ardından, Ankara’da Şener Levent’in yargılanması için yeni bir girişimde bulunmaktadır.

Avrupa gazetesi yazarları ve Şener Levent, tüm Kıbrıslıların onurudur. Kıbrıslılar Birliği olarak her zaman Kıbrıslı güçlerin yanında olacağımızı buradan bir kez daha haykırıyoruz.

Kıbrıslılar Birliği, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ve meşru anayasal düzeninin yeniden tesisi, Türk işgaline son verilmesi ve illegal yerleşiklerin ve orduların adadan temizlenmesi için verdiği mücadelesine devam edecektir.

About the author