NATO’ya karşı Kıbrıslılar

KIBRISLILAR BİRLİĞİ NATO’YA KARŞI ULUSLARARASI ZİRVEDE KIBRIS’I TEMSİL EDECEK…

14 Haziran’da gerçekleşecek olan NATO zirvesi sırasında dünya üzerindeki NATO ve savaş karşıtı kuruluşlar bir karşı zirve ve protesto düzenleme kararı aldılar.

“Savaşa hayır – NATO’ya hayır” ağı yaptığı açıklamada 13 ve 14 Haziran tarihinde gerçekleşecek karşı zirve çerçevesinde toplantılar ve paneller organize edileceğini duyurdu.

14 Haziran’da Brüksel’deki NATO zirvesi sırasında gerçekleşecek protesto organizasyonunun da yer aldığı karşı zirveye Kıbrıs’tan katılımın, aynı zamanda “Savaşa hayır – NATO’ya hayır” ağı içinde ülkemizi temsil eden ilk ve tek hareket olan Kıbrıslılar Birliği tarafından olacağı duyuruldu.

Karşı zirvenin organizatörleri tarafından yapılan açıklamaya göre, Brüksel’de gerçekleşecek protestoları selamlama konuşması yapacak kişiler arasında Kıbrıslılar Birliği başkanı Oz Karahan’ın yanısıra İngiliz İşçi Partisi eski lideri Jeremy Corbyn, Tricontinental Enstitüsü yöneticisi Vijay Prashad, Uluslararası Barış Bürosu yöneticilerinden Joseph Gerson gibi önemli isimler yer almaktadır.

About the author